Spider-Man Spider-Man

Spider-man

Spider-Man Peter Parker je sirotek, kterého vychovávají strýc Ben a teta May. Je studentem střední školy, dělá fotografa do školních novin, přátelí se s Harrym Osbornem, synem bohatého obchodníka Normana Osborna. Při jedné školní exkurzi Petera kousne geneticky upravený pavouk a změní tím celý Peterův život. Peter získá nadlidskou sílu a pavoučí schopnost lézt po stěnách a vyrábět pavoučí vlákna. Tyto nově nabyté schopnosti ho nejdříve děsí, protože s nimi neumí zacházet. A tak se musí učit skákat, šplhat, trefovat se pavoučím vláknem. Ale je velice přičinlivý a velmi rychle se naučí dané schopnosti ovládat. A od té doby si nadělal mnoho přátel i nepřátel. Jeho největší nepřítel je asi šéf novin Jameson. Z těch superhrdinských je to dr.Octopus, Kingpin, Green Goblin, Skorpion. Mezi přátele patří jeho teta May, jeho spolubydlící harry, a jeho snoubenka M.J.Watsonová. Superhrdinští přátelé jsou Avengers, Fantastic Four, X-Men, Dearedevil...

Spider-Man je zřejmě nejoblíbenější komiksovou postavou vůbec. Není to jen tím, že v jako jeden z mála hrdinů je i vtipný, ale také tím, že když zrovna nehoní zůočince po New Yorku je podobný nám všem a tak se do něj můžeme lehce vžít.